Buteo Photo Gear Hide Falco Mark II Reed

Hind: 195 €

Fotovarje Falco Mark II on väike, 1-inimese varje, mis on sobilik madalat võttenurka vajavale loodusfotograafile. Kerge kaasas kanda (kasvõi seljakotis), kiirelt püsti seatav ja loodusesse sulanduva täiusliku metsamustriga.

Plussid

 • Võimaldab kasutada väga madalat võttenurka (sisuliselt vastu maad)
 • Ruumi ühe inimese jaoks (kuni 2 m) + seljakott ja lisad
 • Tugev konstruktsioon, mis kasutab 3 fiiberkiust tugikaart
 • Vihmakindel kuni 2500mm

Miinused

 • Sobilik vaid ühele inimesele korraga
 • Ei mahu kokkuvoldituna seljakotti

Täiuslik maskeering

Loomad ja linnud on inimese suhtes enamasti väga kartlikud. Siin tulebki appi fotovarjed. Seetõttu on edukaks pildistamiseks kasulik peita ennast ja oma tehnika keskkonda sulanduvasse fotovarjesse. Mõte seisneb selles, et linnud ja loomad ei näeks ega tajuks inimese kohalolu ja seetõttu ei tunneks ennast ohustatuna.

Falco Mark II varjega saad ennast täiuslikult ära peita ja pääsed elusloodusele tunduvalt lähemale. Väikeste mõõtude tõttu saab varje muuta silmapaistmatuks ning soovi korral täiendavalt maskeerida lehtede, okste või pillirooga.

Lihtne, kiire ja mobiilne

Oma kerge kaalu ja kompaktse suuruse tõttu on seda varjet lihtne endaga kaasa võtta kõikjale kuhu vaja.

Võimalusel kasuta ära taimestikku nii, et su varje sulab üheks ümbritseva keskkonnaga. Eelistatult sea varje püsti päeval või õhtu eel, et linnud ja imetajad jõuaksid sellega harjuda ning varjesse minnes sa enam aega ei raiskaks. Vajadusel on võimalik telki tugevadada kaasasolevate köitega ehkki enamasti ei ole see vajalik.

Falco Mark II on suurepärane varjetelk ja sellele on võimalik lisada täiendavat maskeeringut nagu oksi, lehti, pilliroogu jne. Selleks kasuta vastavaid nööre. Õigesti tehes sulandub su varje veelgi paremini ümbrusesse, mis ongi selle eesmärk. Teine võimalus on kasutada täiendavat maskeerimisvõrku.

Telk on valmistatud tugevast materjalist (polüester 150D) mis peab vastu väga kaua. Fotovarjet on sobilik kasutada kuni mitu kuud järjest. Siiski tasub arvestada, et kui varje on pikema aja jooksul päikesevalgusele avatud, võib telgi värvus ja muster mõnevõrra tuhmuda. Kuna varjetelgil on kuni 2500mm veekindlus, siis püsid kuiv ka mõõdukate vihmasadude korral. Pea aga meeles, et ilmastikukindlus võib natuke väheneda kui jätad selle kuudeks (või kauemaks) välja.

Selleks, et end varjes mugavamalt tunda ning ennast ja fototehnikat puhta ning kuivana hoida, on soovitatav kasutada spetsiaalset alusmatti (müügil eraldi!). Seda saab kasutada nii telgi all kui ka sees.

Pildistamine varjetelgist

Uks on varustatud kvaliteetse tõmbluku ja putukavõrguga. Varje on eest täielikult avatav, et saaksid alusmati, statiivi ja muu tehnika mugavalt paika seada.

Varje on seest kaetud mustaga, et valgust kinni hoida ja inimese kujutis telgist läbi ei kumaks. Esiküljel on üks pildistamisava, millele võid soovi korral paigaldada objektiivikatte (müügil eraldi!) ja mis kaitseb su tehnikat vihma, lume, tolmu jms eest. Ühtlasi aitab see kaamera kasutamise ajal su käed nähtamatuks muuta.

Varjes on parajalt ruumi 1 inimese, statiivi ja muu fototehnika. Lisaks mahub ära fotokott. Mõlemal küljel on väikesed taskud tarvikute jaoks. Putukavõrguga varustatud vaateaknad telgi igas küljes pakuvad sulle head nähtavust kogu ümbrusele.

Kaamera hoidmiseks on soovitatav kasutada statiivipeaga varustatud madala võttenurga taldrikut, kuid vajadusel mahub ka väiksem statiiv ära. Sellisel juhul jäta statiivi üks jalg telgist välja.

Tehniline info

 • Tugikaarte materjal: klaasfiiber
 • Telgi materjal: 150D polüester
 • Pikkus: 230 cm
 • Laius: 90 cm
 • Kõrgus: 80 cm
 • Kaal: 1,8 kg
 • Veekindel kuni 2500 mm