Fujinon XF 56mm f/1.2 R APD

Hind: 1249 €

 

 

  • Sobivus: Fujifilm X-seeria hübriidkaamerad
  • Ava: f/1.2 – f/16
  • Ehitus: 11 elementi 8 grupis
  • Teravustamine: auto- ja manuaalfookus
  • Lähim teravustamiskaugus: 70 cm
  • Sobiva filtri diameeter: 62 mm


Apodisatsioonifilter teeb portreefotod veel paremaks

Fujinon XF-56mm f/1.2 R APD objektiiv pakub uskumatut teravust ka f/1.2 avaga pildistades, samas luues lummavat bokeh efekti ning pehmemat joonist väljaspool teravutamispunkti. See on saavutatud tänu unikaaldele apodisatsioonifiltrile, mis on lisatud objektiivi – väikese valguskaoga saavutatakse efekt, kus taustal olevad subjektid joonistatakse veel pehmemalt, kui klassikalisel viisil oleks võimalik.
Objektiivi konstruktsioon on 11 klaaselementi 8 grupis, millest üks on valatud klaasist asfääriline element ning kaks eriti madala dispersiooniga elementi. Asfääriline klaas korrigeerib sfäärilist aberratsiooni ning tagab maksimaalse lahutusvõime ning teravuse. Eriti madala dispersiooniga elemendid samas vähendavad kromaatilise aberratsiooni pea miinimumini.
Kõik objektiivi pinnad kasutavad Fujifilmi unikaalset HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) vääristust, mistõttu on sisepeegeldused ning varikujutised viidud miinimumi ning pildikujutis ka raskemates valgusoludes terav ja selge.
Kasutades seda objektiivi koos LMO (Lens Modulation Optimizer) tehnoloogiaga varustatud X-seeria hübriidkaameraga, korrigeeritakse ka difraktsioon ning saavutatakse kaadri servast servani maksimaalne teravus ning luuakse realistlikum kolmedimensiooniline efekt.

Autofookus ning apodisatsioonifilter ühes seadmes
Siiani ei olnud loodud ühtegi objektiivi, millel oleks integreeritud apodisatsioonifilter ning ka täpne, toimiv automaatne teravustamine. Fujinon XF-56mm f/1.2 R APD lahendab selle probleemi – kasutades seda objektiivi koos X seeria hübriidkaameratega (millel kontrastituvastusega automaatne teravustamine), saate pildistada ka autofookust kasutades.

Kvaliteetne disain, mugav kasutada
Apodisatsioonifilter annab parima tulemuse just suurtel avadel pildistamisel. Võimaldamaks suuremaid avasid ka eredates valgusoludes, on sellel objektiivil ka integreeritud kolmeastmeline neutraalhall filter. Apodisatsiooniefekti visualiseerimiseks ning neutraalhalli filtri tugevuse määramiseks on avarõngal kaks skaalat – valge skaala reaalse ava suuruse näitamiseks (teravussügavuse arvutamiseks) ning punane skaala hindamaks, kui palju valgust objektiivist läbi tuleb (särituse mõõtmiseks/arvutamiseks).
Objektiivi mõlemad rõngad ning ka tuubuse kate on valmistatud kvaliteetsest metallist. Lisaks on rõngastel mugav tekstuurne pind, mis lihtsustab ava muutmist või käsitsi teravustamist.