Samyang AF 18mm F/2.8 FE SONY-E

Hind: 389 €

 

Samyang AF 18mm f/2.8 FE on uusim Samyang’i kiirelt kasvavas Sony E/FE kaameratele loodud autofookusega objektiivide tooteseerias. Oma 100-kraadise diagonaalse vaateväljaga (täiskaadrisensoriga kaamera korral), on see objektiiv ideaalne vaheldusrikaste maastike, dramaatiliste rannikuvaadete, arhitektuuri ja linnavaadete jäädvustamiseks. Tänu vaid 25 cm lähimale teravustamiskaugusele sobib objektiiv ka erilise perspektiiviga spordifotode ning keskkonda sisaldavate lähivõtete tegemiseks.

 

Kuigi Samyang’i uus lainurkobjektiiv on disainitud katma täiskaadri mõõdus pildivälja, saab seda edukalt kasutada ka APS-C mõõdus sensoriga Sony A6xxx seeria kaameratega. Nende ees kujuneb fookuskauguseks 28 mm (täiskaadri ekvivalendina), mis sobib hästi näiteks grupipiltide tegemiseks, reisi- ja tänavafotograafiaks. Kaaludes vaid 145 grammi, on Samyang AF 18mm f/2.8 FE ka üheks kergematest täna saada olevatest võrreldava fookuskaugusega objektiividest. Seega – parim valik foto- ning videograafidele, kes hindavad võimalikult kerget varustust ohverdamata selle juures pildikvaliteeti ega funktsionaalsust. 18 mm sobitub suurepäraselt juba tunnustust leidnud ülikompaktsete 24mm f/2.8, 35mm f/2.8 ja 45mm f/1.8 objektiivide seeriasse.

Samyang AF 18mm f/2.8 FE automaatteravustamist juhtiv linear STM mootor teravustab kiirelt ning vaikselt ja objektiiv sobib seetõttu ülihästi videosalvestuseks. Kompaktsete mõõtude kõrval seati eesmärgiks mitte teha järeleandmisi pildikvaliteedis. Samyang AF 18mm f/2.8 FE optiline ülesehitus koosneb 9 läätsest, mis toimivad 8 grupina. Nende hulka kuuluvad 3 asfäärilist elementi, mis viivad moonutused miinimumini ning tagavad maksimaalse teravuse kogu pildivälja ulatuses kõigi avaarvude korral, kaks HR (High Refractive) ja kolm ED (Extra low Dispersion) klaasist läätse, mis ühtlustavad eri lainepikkustega valguse erineva murdumise (chromatic aberration). Täiustatud peegeldustevastane Ultra Multilayer Coating (UMC) kaitseb kujutist soovimatute valguspeegelduste eest ning tagab selge kujutise ka keerulistes valgusoludes.

 

  • Sobivus: Sony-E
  • Ava: f/2.8 – f/22
  • Minimaalne teravustamise kaugus: 25cm
  • Autofookus
  • Ehitus: 8 elementi 9 grupis
  • Diafragma lamellide arv: 7
  • Sobiva filtri diameeter: 58mm