Sony DSC-RX100 VA

Hind: 799 €

 

Kauba peale Fotoluksist:

 • 1-aastane lisagarantii (väärtus 59€), eraisikule 3 aastat, juriidilisele isikule 2 aastat
 • Tasuta 50 pildi vautšer 10x15cm fotode printimiseks Fotoluksi digilaborist

Uus Sony RX100 V on parim kompaktkaamera fotode ja videote talletamiseks. Selles kaameras on juba RX100 seerias tuttavaks saanud 1-tollist tüüpi pildisensor, ülikiire 0,05-sekundiline autofookus, 315 faasituvastuspunktiga teravustamissüsteem ning ülikiire kuni 24 kaadrit/sek sarivõte koos särimõõtmise ja autofookusega ning loomulikult ka 4K videosalvestus. Teisisõnu – lihtsalt parim omas klassis, pakkudes kasutajale kõike mida ühes kaameras vaja on.

 • Megapiksleid: 20.1 miljonit
 • Täiskaader: ei
 • Külgede suhe fotol: 3:2. Saab valida ka 16:9, 4:3, 1:1
 • Maksimaalne pildiresolutsioon: 5472 x 3648 px
 • Värviruum: sRGB, Adobe RGB
 • Objektiiv: 24-70mm f/1.8-2.8 stabilisaatoriga
 • Lähim teravustamiskaugus: 5 cm
 • Katik: mehaaniline ja elektrooniline; 1/2000 – 30 sek, BULB
 • Vaikne pildistamise režiim: jah
 • Videorežiim maksimaalne:  [4K UHD] 3840 × 2160 30p/25p
 • Failirüübid: JPG, RAW
 • Mälukaart: SD ja MemoryStick
 • USB: 2.0
 • GPS: ei
 • Lood: jah
 • Panoraamvõte: jah
 • HDR võte: jah
 • Intervallvõite: ei

Komplektis: kaamera, aku, AC adapter, MicroUsb kaabel, rihm, kasutusjuhend

ZEISS® Vario-Sonnar T* 24–70 mm f/1.8-2.8 objektiiv
Sony RX100 IV disainis on kasutatud mitmekülgset Zeiss objektiivi. Objektiivis on kombineeritud 9 asfäärilist elementi, millest kaks on AA (täiustatud asfääriline) elementi. Need on eeskujuliku optilise kvaliteediga, samas kompaktsed. Tänu 24 mm lainurgale saab pildistada ideaalseid maastiku- või arhitetuurifotosid, samal ajal 70 mm valgusjõuline f/2.8 asend on perfektne portree- ja makrovõtete jaoks. Suur ava võimaldab kergelt eraldada pildistatav subjekt taustast, jättes pildistatav subjekt teravaks ning taust uduseks. Objektiivil on ka integreeritud 3-astmeline ND filter, mis tagab parema kontrolli valguse üle.

Uus Exmor RS™ CMOS sensor tagab ülima kiiruse
Äsja väljatöödatud uus 20,1-megapiksline kihiline CMOS sensor koos DRAM kiibiga võimaldab kuni 960 kaadrit/sek üliaegluubis videosalvestust ning kuni 1/32 000 sek säriajaga elektroonilise katiku. Mõlemad ületavad inimsilma võimeid mitmekordselt. Lisades sellele ka 315-punktilise fokaaltasapinnal oleva faasituvastusega teravustamissüsteemi – tulemuseks on ülim teravustamine ning subjekti jälgimine igas olukorras.

BIONZ X pildiprotsessor
Uues BIONZ X pildiprotsessoris on kombineeritud võimekas detailsust parandav tehnoloogia, difraktsiooni vähendav tehnoloogia ning nähtavalt parendatud alaspetsiifilist müraeemaldust. Samas on pildiprotsessori võimekus kasvanud võrreldes eelmise BIONZ protsessoriga. Selle tulemina on pildid loomutruud, realistlikumad ning parema detailsuse ja väiksema müraga.

Sujuv jälgiv teravustamine ning 24 kaadrit/sek sarivõte
Sony DSC-RX100 V kompaktkaamera on võimeline ülikiireks sarivõtteks – 20-megapikslised fotod kuni 24 kaadrit sekundis, samal ajal võimaldades ka särimõõtmist ning autofookust. Lisaks on elimineeritud sarivõtte ajal tekkiv pildiotsija ning LCD ekraani pimendus, tehes pildistamise veel mugavamaks.

Kiire intelligentne teravustamine
Lisaks kiirele sarivõttele kasutab RX100 V ülikiiret autofookust, tagades 0,05 sekundilise teravustamisaja. See on saavutatud uuendatud algoritmidega ning sellega, et subjekti kaugust mõõdetakse isegi siis, kui sa ei ole päästikut veel pooleldi alla vajutanud. See omakorda võimaldab päästikule vajutades subjekti ülikiirelt fookusesse saada.

Veel parem jälgiv teravustamine
Sellel kompaktkaameral on kokku 315 faasituvastusega teravustamispunkti, mis katavad 65% sensori alast. See tähebdab seda, et subjekti jälgimine on veel täpsem ja kiirem, võimaldades jälgida ka väiksemate subjektide liikumist.

Foto salvestamine videost
Photo Capture funktsioon võimaldab talletada 4K videost üksiku kaadri 8-megapikslise fotona. Lisaks sellisele detailsele fotole on võimalik talletada ka FullHD videost 2-megapiksline foto.

4K videosalvestus
Sony RX100 V võimaldab kaamerasiseselt salvestada 4K videot (4K UHD 3840 × 2160 25p). Selle teeb eriliseks full pixel readout funktsionaalsus, kus loetakse kõikide pildipunktide andmed üles. Sedasi saavutatakse suurem lahutusvõime ning detailsus, kui tavalises 4K videos. Lisaks, tänu XAVC S5 formaadile saab 4K videot salvestada kuni 100 Mbps andmetihedusega.

Aegluubis videosalvestus
Lihtsalt keera režiimiratas HFR asendisse ning sinu käeulatuses on ülikõrge kaadrisagedusega videosalvestus. 960/1000 kaadrit/sek; 480/500 kaadrit/sek või 240/250 kaadrit/sek (NTSC/PAL), sõltuvalt vajalikust rakendusest. Pildikvaliteet on 240/250 kaadrit/sek režiimis pea FullHD, 480/500 kaadrit/sek reziimis aga HD. Lisaks võimaldab “Lõpu päästik” lahend määrata, mil 4 või 6 sekundiline lõik lõpped, tagades selle oluliseima hetke kindlapeale talletuse.

XAVC S videosalvestus kuni 100 Mbps
Lisaks AVCHD ning MP4 videosalvestusele on RX100 V sees kasutusel ka kõrge andmetihedusega XAVC S formaat. See on loodud spetsiaalselt mugavaks järeltöötluseks ning videote korrigeerimiseks, samas hoides faili mahud madalamal.

S-Log2 gamma seaded
Ühes korralikus videokaameras peab olema ka üks päris “lame” profiil – Sony S-Log2 pakub kasutajale kuni 1300% suuremat dünaamilist ulatust ilma, et heledad või tumedad alad kaotaks detailsust. Veel täpsem värvide gradatsioon ning parendatud detailsus järeltöötluses – mida enamat ühest profitaseme videokaamerast tahta.

Mugav juhtratas objektiivi ümber
Sony DSC-RX100 V kompaktkaamera objektiivi ümber on ka mugav juhtratas, kus on võimalik ülimugavalt kaamera seadeid muuta – olgu selleks siis säriaeg, ava, teravustamine – lihtsalt ideaalne profifotograafidele.

Integreeritud elektrooniline pildiotsija
RX100 IV elektroonilise pildiotsija disain on unikaalne – kui sa seda ei vaja, on see kaamera kere sisse peidetud. Nupule vajutusega tuleb pildiotsija korpusest välja ning sa saad kasutada üliteravat OLED Tru-Finder pildiotsijat kadreerimiseks. Pildiotsija on kõrge kontrastsusega ning teravusega OLED ekraan, millel 2,35 miljonit pildipunkti ning klaasidel Zeiss® T* vääristus. Pildiotsijalt ekraanile ning vasutpidi üleminek on sujuv tänu silmasensorile – kaamera saab aru mil vaatad pildiotsijasse või ekraanile ning lülitab vastavalt sellele end ümber, automaatselt.

180° kallutatav LCD ekraan
Kõrge lahutusvõimega 3-tolline ekraan on 180° kallutatav, tehes sellest mugava abilise nii madalalt kui kõrgelt pildistades ning avab uued võimalused kadreerides.

Käsitsi teravustamine
Funktsioonid, nagu käsitsiteravustamise abiline (suurendab pildi osa ekraanil) ning Peaking (toob esile fookuses olevate alade ääred) lihtsustavad käsitsi teravustamist nii fotode kui videote tegemise ajal.

Ühenda nutiseadmega kiirelt ja lihtsalt, kasutades NCF’d
Vaata ning jaga faile otse tahvelarvutist või nutitelefonist ilma, et peaks kaablite või keeruliste menüüdega pead vaevama. Tänu sisseehitatud NFC moodulile saab ühenduse luua lihtsalt – ainult pane seadmed vastastikku ning ühendus luuakse automaatselt. Kui sinu nutiseadmel puudub NFC, siis saab ühenduse luua käsitsi kasutades WiFi võrku. Lisaks saab nutitelefoni või tahvelarvutit kasutada kaamera juhtimiseks.