Mida tähistavad lühendid objektiivide nimes?

Nimed

Küllap on kõiki algajamaid fotosõpru vaevanud küsimus, mida tähistavad tähelühendid objektiivide nime järel. Segasemaks muudab väljenditest arusaamise seegi, et erinevatel tootjatel on sama asja tähistamiseks erinevad lühendid. Et asjasse selgust tuua, siis siit leiab väikese tabeli, mis võtab kokku erinevate tootjate akronüümid ning nende taga oleva tähenduse. Loodetavasti on see abiks!

Sisuline tähendus Canon Nikon Pentax Sigma Sony Tamron Tokina
Stabilisaatoriga objektiiv IS VR OS VC
Vaikne, kiire teravustamine USM AF-S või SWM SDM HSM SSM USD IF-S
Niinimetatud pro-seeria L *, Limited EX G SP ATX
Madala dispersiooniga lääts ED ED ED APO ED LD SD
Täiskaader-objektiiv EF FX FA DG Di FX
Poolkaader-objektiiv EF-S DX DA DC DT Di-II DX

Lisaks on veel rida võimalikke lühendeid, mida kasutavad vaid mõned tootjad: IF (sisemine teravustamine); RF (nn tagumise läätsegrupi abil teravustamine); WR (ilmastikukindel objektiiv); Asph (asfääriline lääts või läätsed) jne. Kuid põhilised "muutujad" on välja toodud siiski tabelis.

Mida tähistavad lühendid objektiivide nimes?

Tagasi

Rohkem uudiseid:

Lai valik Nikkor objektiive nüüd -10% soodsamad! Kampaaniatoodetega saad tutvuda siin! Pakkumine kehtib 29.02.2024 kuni 18.03.2024.
Too enda vana, kuid töökorras peegel- või hübriidkaamera meile ning saad uue Sony a7R V, Sony a7 IV, Sony a7R IV A, Sony a7S III, Sony a7 III või Sony a7C kuni -400€ soodsamalt! Soodustus kehtib nii keredele kui ka komplektidele. Kampaanias osalevad ...