Canon toob turule uue põlvkonna peegelkaamera EOS-1D X

Canon teatas täna oma järgmise põlvkonna digipeegelkaamera EOS-1D X turuletulekust. Uus EOS-1D X on Canoni digipeegelkaamerate lipulaev, tähistades professionaalse EOS-süsteemi 10. põlvkonda kõigi aegade parima EOS-mudeliga.

EOS-1D X tähistab EOS-süsteemide ajaloos uut ajastut ning astub nii EOS-1D Mark IV kui ka EOS-1Ds Mark III asemele. Uus Canon EOS-1D X ühendab endas 18.1-megapikslist täiskaadersensorit, muudetud teravustamissüsteemi (AF), uut võimsat mõõdistustehnoloogiat ja kahte DIGIC 5+ protsessorit.

„EOS-1D X on kõikide fotograafide jaoks parim kaamera,” ütles Canon Europe’i profitoodete turundusdirektor Kieran Magee. „Profifotograafid pildistavad sageli kiiresti muutuvates ja pingelistes olukordades ning EOS-1D X pakub just selleks vajalikke omadusi ja jõudlust. Me oleme professionaalide vajadused endale väga täpselt selgeks teinud ning selle tulemusel loonud ülimalt mitmekülgse ja võimsa kaamera, mis vastab palju laialdasematele vajadustele kui ükski teine kaamera.”

Uusi standardeid seadev 
EOS-1D X-s on ühendatud põhjalikult täiustatud tehnilised omadused ning uued tehnoloogiad. Äsja väljaarendatud 18,1-megapiksline täiskaadriline CMOS-sensor pakub erakordset paindlikkust, võimaldades fotograafidel laiemat stseeni- ja objektivalikut kõrgresolutsiooniga jäädvustada. Täiustatud tehnilised omadused pakuvad ISO vahemikku 100-51200, mis on laiendatav kuni väärtuseni 204800. Lisaks pakuvad kaks DIGIC 5+ protsessorit 2 astet paremat müravähendust, muutes isegi kehvades valgusoludes tähelepanuväärse kvaliteedi ja väga vähese müraga piltide tegemise lihtsaks.

Uus, laia ulatusega 61-punktiline autofookussüsteem võimaldab veelgi suuremat tundlikkust, pakkudes varasemast paremat täpsust ja kiirust. 41 ristikujulise, sealhulgas viie kahekordse ristikujulise punktiga kaamera AF-süsteem pakub täpsust kogu kaadri ulatuses, samas kui uued autofookuse eelseadistused on loodud just väljakutset pakkuvate võtete tegemiseks, pakkudes keerulistes olukordades senisest suuremat usaldusväärsust.

Kaameras EOS-1D X on kasutusel ka uudne, suurt täpsust pakkuv RGB mõõdistussüsteem. 100 000-piksline RGB mõõtesensor on ühendatud AF-süsteemiga ning võimendatud spetsiaalse DIGIC 4 protsessoriga, tuvastades nägusid ja värvusi, et tagada õige säritustase ja parem jälgiv AF, ning seda isegi kõige keerulisemate võtete puhul.

Suur võimsus
Uue põlvkonna tehnoloogia võimsusega Canon EOS-1D X on esimene kaamera maailmas, millel on kaks DIGIC 5+ protsessorit. Tavalisest DIGIC 5 protsessorist kuni kolm korda paremat jõudlust pakkuv protsessor on loodud just nii, et see suudaks hallata suures koguses pildiandmeid, vähendades samas ka pildimüra. Koos sensori 16-kanalise väljundiga võimaldavad kaks protsessorit täisresolutsiooniga sarivõtet kuni 12 kaadrit sekundis, 14-bitist A/D-teisendust ja täismanuaalset kaamera juhtimist – ja seda kõikidest turul olevatest digipeegelkaameratest kiiremini. Ülikiire pildistamisrežiim võimaldab pildistada 14 kaadrit sekundis, samas kui uus katiku- ja peeglimehhanism vähendab katiku viivitust ja peegli põrkumist, pakkudes sarivõtetel ühtlaselt head jõudlust.

Filmiv digipeegelkaamera
EOS-1D X sobib ideaalselt kõikidele professionaalidele, kes soovivad EOS-süsteemi laialdast objektiivi- ja tarvikuvalikut maksimaalselt ära kasutada – nii pildistades kui HD-videoid filmides. Kasutajad saavad täiskaadersensoriga jäädvustada täis-HD-videoid (1920×1080 p) ja juhtida manuaalselt kõiki sätteid – nt säri, fookust ja kaadrisagedust. Lisaks on LCD-ekraanil võimalik kuvada ja reguleerida ka helinivood, tagades täieliku kontrolli võtte iga aspekti üle.

Tänu kahe DIGIC 5+ protsessori võimsusele on muaree-efekt väiksem ning EOSi videorežiim pakub nüüd pikemaid salvestusvõimalusi, luues 4 GB faililimiidi täitumisel automaatselt uue faili. Uus kaadrisisene videokoodek säilitab maksimaalse videokvaliteedi, piirates pildiandmete kompressiooni, et kasutajatele jääks järeltöötlemiseks suurem hulk andmeid.

Loodud professionaalidele
EOS-1D X pakub klassikalise EOS-1-seeria disaini hoolikalt uuendatud varianti – suuremaid ja mugavamaid nuppe, mis võimaldavad kasutajal lihtsalt sätteid muuta, seda ka äärmuslikes kindaid nõudvates oludes. Kaks mitmefunktsioonilist juhtnuppu ja puutetundlik juhtketas videorežiimis kasutamiseks lihtsustavad sätete muutmist, samas kui valik kohandatavate funktsioonidega nuppe võimaldavad seadistada kaamerat just fotograafi vajadustest lähtuvalt, pakkudes otseteid kõige rohkem kasutatavate funktsioonide ja eelseadistuste juurde.

100%-se vaateväljaga pildiotsija muudab iga võtte kadreerimise lihtsaks ning pildiotsija funktsioon lisab soovi korral koheselt abiruudustiku. Suur 8.11cm (3,2”) Clear View II LCD-ekraan pakub 1040K-punktist resolutsiooni ja peegeldusvastane struktuur võimaldab vaadata opilte ka valguse käes, ilma peegelduste ja valgushelgita. Karastatud klaasist kate pakub kaitset löökide ja kriimustuste eest, mis on liikumise pealt pildistades või filmides üpris sagedased. Menüüsüsteemis on kasutusel põhjalikult muudetud kasutajaliides koos abifunktsioonidega, et muuta kaamera kasutamine kiiremaks, selgemaks ja lihtsamaks. Lisaks võimaldab uus spetsiaalne autofookuse sakk fotograafidel tavapäraste pildistamisolukordade või -objektide autofookuse eelseadistusi vaadata ja muuta, keskendudes nii vaid võtte jäädvustamisele, ilma kaamerasätete pideva seadistamise vajaduseta.

Loodud kestma
Kaamera EOS-1D X kere on vastupidav, olles valmistatud kvaliteetsest magneesiumsulamist,  mis pakub kaitset nii loodusjõudude kui ka igapäevaste löökide eest. Uusimas Canoni EOSi integreeritud puhastussüsteemis on kasutusel Canoni objektiividelt üle võetud tehnoloogia, mis raputab ultrahelimootorile sarnaste vibratsioonilainete abil sensorilt tolmu ja mustuse veelgi tõhusamalt maha.
Senisest paremat vastupidavust pakub ka täiustatud katikumehhanism, mis võimaldab 400 000 töötsüklit, et fotograafid saaksid ka nõudlikel kordusvõtetega seanssidel oma kaamerale kindlad olla. Kaamera EOS-1D X juhtnuppude ümber ja korpuse ühenduskohtades on kasutatud Canoni kaitsetihendeid, mis muudavad selle kaamera kasutamise koos Canoni ilmastikukindlate EF-seeria objektiividega tolmu- ja veekindlaks.

Täiustatud ühendatavus võimaldab fotograafidel pilte kiirelt ja turvaliselt pilditoimetustesse või stuudiotesse saata. Integreeritud Gigabit Etherneti port pakub kiiret ja kindlat võimalust pilte ilma adapterita otse võttekohalt või stuudiosse edastada.  

EOS-süsteem – piiramatu loomingulisus
Auhinnatud EOS-süsteemi kuuluv EOS-1D X ühildub maailma suurima objektiivi-, Speedlite EX välklambi- ja laialdase tarvikuvalikuga. Hea täiendusena mudelite EOS-1D Mark IV ja EOS-1Ds Mark III kasutajate jaoks, ühildub EOS-1D X ka mitmete EOS-seeria tarvikutega, võimaldades selle uut kere sujuvalt kogu olemasoleva EOS-1-seeria varustusega ühendada.

Lisaks tuleb koos kaameraga EOS-1D X turule ka WFT-E6 – uus kompaktne WiFi-edastusseade, mis on mõeldud piltide edastamiseks juhtmestatud ühenduse puudumisel. Toetades 802.11n WiFi standardit ning pakkudes Bluetooth-tuge välise GPS-seadmega ühendamiseks, võimaldab WFT-E6 pilte ja videoid turvaliselt FTP-serverisse edastada või sisu DLNA -ühenduse kaudu ühilduval ekraanil kuvada.

EOS-1D X ühildub ka uue GPS-vastuvõtjaga GP-E1. Võimaldades kasutajatel lisada EXIF-andmetele ka asukohateavet ja jälgida võtete tegemise trajektoori kaardilt, on GP-E1 eriti kasulik just loodus- või välisvõttekohtade fotograafidele, kellel on vaja ehk võtete asukoht edasiseks puhuks ära märkida.

Orienteeruv hind: 6000€

Canon EOS-1D X – põhiomadused:

 • 18.1 MP, täiskaader
 • Sarivõtted kuni 12  ja 14 kaadrit sekundis
 • ISO vahemik 100–51200, kuni väärtuseni 204 800
 • 61-punktiline teravustamissüsteem
 • 100 000-piksline RGB AE-mõõtmine DIGIC 4 protsessoriga
 • Full-HD EOS-video (1080 p)
 • Kaks DIGIC 5+ protsessorit
 • 8.11cm (3.2”) Clear View II LCD-ekraan (1040K-punktiline)
 • Etherneti port

  Canon EOS 1Dx

   

 • Tagasi

  Rohkem uudiseid:

  Head kliendid! Sellel laupäeval, 24.veebruaril on kõik Fotoluksi kauplused suletud! Meeleolukat pidupäeva! Fotoluksi meeskond
  Too enda vana, kuid töökorras peegel- või hübriidkaamera meile ning saad uue Sony a7R V, Sony a7 IV, Sony a7R IV A, Sony a7S III, Sony a7 III või Sony a7C kuni -400€ soodsamalt! Soodustus kehtib nii keredele kui ka komplektidele. Kampaanias osalevad ...