Eesti Rahva Muuseum kutsub kõiki toitu pildistama: toimub fotovõistlus ‘Pildista, mida sööd!’

Edastame pressiteate Eesti Rahva Muuseumilt ning kutsume kõiki foto- ja toidusõpru sellest osa võtma. Midagi keerulist siin ei ole, kõik saab kodus korda aetud (nii söök kui pildid), küll aga võidame selle näituse kaudu saadavast üldistusest. Fotoluks toetab üritust auhinnaga.

Eesti Rahva muuseum kutsub kõiki toitu pildistama!

Pildista, mida Sa sööd!

Selleks, et jäädvustada, mida Eesti rahvas 2012. aastal sööb, korraldab Eesti Rahva Muuseum näituse ‘Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.– 2000. aastatel’ raames fotovõistluse ‘Pildista, mida Sa sööd!’ Otsime vastuseid mitmetele toiduga seotud küsimustele: kust tuleb toiduvalmistamiseks vajalik tooraine; kuidas toitu valmistatakse; kuidas, kus ja kellega einestatakse; mida meie toit meist räägib? Kampaania kestab 20 septembrist 31. oktoobrini ning novembris teeb muuseum saadetud fotodest näituse. Võitjate vahel läheb loosi palju põnevaid ja maitsvaid auhindu!

Palun saatke muuseumile foto oma toidust!

Nii aitate koguda tänapäeva argikultuuri ning pakute näitusetegijatele aruteluainet erinevatel toiduga seotud teemadel. Igal kampaanianädalal vaatab ja kommenteerib saadetud fotosid mõni toidukultuuri ja söögitegemisega lähedalt seotud inimene, näiteks Nami-Nami retseptikogu looja, toidublogija ja toidukultuuri uurija.

Kampaania kestab 20 septembrist kuni 31. oktoobrini ning novembris teeb muuseum saadetud fotodest näituse. Võitjate vahel läheb loosi palju põnevaid ja maitsvaid auhindu!

Peaauhinnaks on 60 € eest fototeenuseid firmalt Fotoluks ja õhtusöök kahele Põhjaka Mõisas. Lisaks lähevad loosi õhtusöögid kohvikus Spargel, kohvikus Moon ja Cafe Noir, kokaraamatuid kirjastuselt Menu ja palju muud huvitavat.

Kuidas osaleda?

 • tee foto mõnest einest või vaata üle oma 2012. aasta jooksul tehtud toidupildid;
 • lae foto üles veebilehel http://omalood.erm.ee
 • vasta küsimustele, mis on esitatud foto üleslaadimise vormil;
 • fotosid saab veebilehele üles laadida ilma registreerimata.

  Tingimused osalemiseks:

 • saata võib nii mobiili kui fotoaparaadiga tehtud pilte;
 • foto peab olema tehtud 2012. aastal ning kujutama midagi seoses toidu, toiduvalmistamise või söömisega;

  Rohkem infot võistlusel osalemise kohta vaata siit. Koostööpartnerid: Nami-Nami retseptikogu ja Delfi Naistekas

  Lisainfo: omalood@erm.ee

  Ekraanilask võistluse kodulehelt

 • Tagasi

  Rohkem uudiseid:

  Head kliendid! Sellel laupäeval, 24.veebruaril on kõik Fotoluksi kauplused suletud! Meeleolukat pidupäeva! Fotoluksi meeskond
  Too enda vana, kuid töökorras peegel- või hübriidkaamera meile ning saad uue Sony a7R V, Sony a7 IV, Sony a7R IV A, Sony a7S III, Sony a7 III või Sony a7C kuni -400€ soodsamalt! Soodustus kehtib nii keredele kui ka komplektidele. Kampaanias osalevad ...