Kiidjärvelt Taevaskotta ja tagasi! (19. juuli kl kl 11:00)

Kiidjärve ja Taevaskoja piirkonda võib pidada üheks Lõuna-Eesti looduse pärliteks ning seda eelkõige ürgsetele Ahja jõe liivakivikallastele ning seal kasvavale seene- ja marjarohkele männimetsale. Kõrged liivakivipaljandid pakuvad pesitsusvõimalusi jäälinnule, keda ehk õnnestub retke ajal ka näha. Samuti leidub sealsetes metsades ka palju kuklaste pesi, mis küündivad kohati lausa 2 meetri kõrguseks.

Retk saab alguse Kiidjärvelt ning hakkab kulgema mööda Ahja jõe vasakpoolset kallast, läbi ürgmetsa. Pärast 7 kilomeetri läbimist jõuame Taevaskotta, kus teeme supipeatuse (seljanka). Kinnitatud kehaga liigume edasi Suure Taevaskoja poole, kus liivakiviseinad eriti kõrgeks kasvavad. Tagasi Kiidjärvele suundume mööda parempoolset kallast, kus samuti palju pildistamist leidub. Retke kogupikkuseks tuleb umbes 15 km.

Foto: Jaanus Järva

Lisaks fotovarustusele võiks kotis olla ka jooki ja magusat (sööki pole vaja kaasa tassida, sest Taevaskojas pakutakse seljankat). Riietuda vastavalt ilmale, kuid jalas võiks olla matkasaapad või kobedamad tossud. Põuetaskus võiks olla ka 30 eeku, mis kulub supi eest maksmiseks.

PS. Vastu tulles nii mõnedegi varasemate osalejate palvele, toimub koolitus nädala sees, antud juhul neljapäeval. Loodetavasti leiate oma puhkusekalendris ühe kaardistamata päeva!

Aeg:  19. juuli (neljapäev), algusega kell 11:00
Koht:  Kiidjärve, kokku saame RMK parklas
Osalejate arv: 16
Hind: 400 kr

Juhendaja: Jaanus Järva, tel 555 40 858 ja vaata ka www.jaanusjarva.com

 

Tagasi

Rohkem uudiseid:

Lai valik Nikkor objektiive nüüd -10% soodsamad! Kampaaniatoodetega saad tutvuda siin! Pakkumine kehtib 29.02.2024 kuni 18.03.2024.
Too enda vana, kuid töökorras peegel- või hübriidkaamera meile ning saad uue Sony a7R V, Sony a7 IV, Sony a7R IV A, Sony a7S III, Sony a7 III või Sony a7C kuni -400€ soodsamalt! Soodustus kehtib nii keredele kui ka komplektidele. Kampaanias osalevad ...