Tulemas on uus kolmanda põlvkonna X-Trans sensoriga Fuji X-Pro2 hübriidkaamera!

Allikas. Silver Pik, Nordic-Digital AS

Fujifilm tutvustas tänase Fujikina ajal lisaks teistele kaameratele ka uut X seeria lipulaeva – X-Pro2. See kaamera on loogiline evolutsioon neli aastat tagasi tutvustatud ning tänaseni väga suurt populaarsust omavast X-Pro1 kaamerast. Jah, Fujifilm nimetab seda evolutsiooniks mitte revolutsiooniks, kuna eduka kaameramudeli valem on jäetud muutmata – lihtsalt sisu on võrreldes eelmise mudeliga tublisti kaasajastatud.  Tegelikult on “tublisti kaasajastatud” selle kaamera kohta liiga tagasihoidlik öelda, kuna seal leidub nii mõnigi unikaalne lahendus, mida teistes hübriidkaamerates lihtsalt ei ole.

 • Uus 24,3-megapiksline madalpääsfiltrita APS-C X-Trans CMOS III
 •  Uus X Processor Pro pildiprotsessor
 • Sensori tundlikkus ISO 100 – 51200 273 teravustamispunktiga autofookus, neist 77 faasituvastusega
 • 8 kaadrit sek sarivõte (83 JPEG, 33 pakitud RAW või 27 pakkimata RAW)
 • FullHD 1920 × 1080 60p/50p/30p/25p/24p videosalvestus MPEG-4 AVC / H.264 koodek, Linear PCM stereoheli
 • 3″ LCD ekraan, 1,62 miljonit pildipunkti
 • Hübriidne pildiotsija – optiline, elektrooniline & elektrooniline rangefinder
 • Säriaeg 1/8000 – 30 sek, 1/250 sek välgusünkro Elektrooniline katik 1/32000 – 1 sek Integreeritud
 • WiFi ühendus Magneesiumsulamist rangefinder stiilis ilmastikukindel korpus
 • Kaks SDXC UHS II mälukaardipesa (kuni 256 GB kaardid)
 • NP-W126 liitiumaku, kuni 350 kaadrit (OVF) Mõõtmed 140,5 × 82,8 × 45,9 mm Kaal 495 g (koos aku ja mälukaardiga)

Uuendatud sensor ja pildiprotsessor

Fujifilm X-Pro2 kasutab täitsa uut 24,3 megapikslist X-Trans CMOS III sensorit. Tootja sõnul on uus sensor veel parema pildikvaliteediga ning loomulikult suurema lahutusvõimega. Sensorilt on eemaldatud ka optiline madalpääsfilter, mis omakorda tõstab pildi detailsust. Kombineerides sensori uue X Processor Pro pildiprotessoriga saavutatakse kuni 40% suurem kiirus võrreldes X-Pro1 kaameraga. Reaalsetes numbrites tähendab see kuni 8 kaadrit/sek sarivõtet, FullHD videot kuni 60 kaadrit/sek, sensori tundlikkust ISO 100-51200 ja palju muud. Fuji sõnul on pildiprotsessor võimeline töötlema ka  4K videot, kuid kahjuks see valik kaameral puudub. Kes teab – võib olla isegi tuleviku tarkvarauuendus selle kaasa toob.
Lisaks on sel kaameral mitte üks, vaid lausa kaks SDXC UHS II mälukaardipesa kasutaja videote ning piltide talletamiseks. See on küll esimene kord, kui hübriidkaamerasse taoline variant on pandud.

Veel parem katik

Uus mehhaaniline katik võimaldab kuni 1/8000 sek säriaegu ning eluiga on hinnatud 150000 klõpsule, mis on samal tasemel kui suurte profikaamerate katikud. Ülivaikne katik toetab ka 1/250 sek välgu sünkroniseerimis, mis lihtsustab kaamera kasutamist kiiretes olukordades. Mis veel – päästiku-katiku viivis on viidud 0,05 sekundi peale alla.

Über teravustamine

Viimastel aastatel on väga suur töö tehtud teravustamissüsteemide osas ning Fujifilm ei jää sammugi teistest maha. X-Trans CMOS III sensoril on kokku 273 teravustamispunkti, millest 77 on faasituvastusega.  Faasituvastusega teravustamispunktid katavad lausa 40% pildialast. Tulemuseks väga lühikesed teravustamisajad ning veel täpsem töö ning võimalus pildistada 8 kaadrit/sek sarivõtet ka autofookusega.

Unikaalne pildiotsija

Hübriidkaameratele on kogu aeg ette heidetud nende pildiotsijaid – ei ole ikka need päris samad, mis suurtel rasketel peegelkaameratel. Fujifilm on neli aastat “kuulanud” kasutajate ninakirtsutamist ning nüüd vist lõpetas sellega. X-Pro2 kasutab hübriidset lahendust, kombineerides optilise ning elektroonilise pildiotsija. Optiline pildiotsija võimaldab otse subjekti vaadata, elektrooniline aga kontrollida säritust ja värve. See on sarnane lahendusele, mis oli esmalt X100 kaamera juures kasutusel. Uus lahendus teeb aga erinevate variantide omavahelise lülitamise kiiremaks ning pakub ka automaatset suurendust vastavalt kasutatavale objektiivile. See pole veel kõik – optilise pildiotsija peale saab kuvada ka elektroonilise pildiotsija, kombineerides kahe maailma parima.

Ilmastikukindel

Robustne, magneesiumsulamist korpus kasutab kokku 61 erinevat tihendit. See teeb kaamera tolmu- ning pritsmekindlaks. Lisaks on kaamera võimeline opereerima perfektselt ka -10°C juures.

06_X-Pro2_BK_Back_White 28_X-Pro2_BK_Right_35mm_White
Tagasi

Rohkem uudiseid:

Lai valik Nikkor objektiive nüüd -10% soodsamad! Kampaaniatoodetega saad tutvuda siin! Pakkumine kehtib 29.02.2024 kuni 18.03.2024.
Too enda vana, kuid töökorras peegel- või hübriidkaamera meile ning saad uue Sony a7R V, Sony a7 IV, Sony a7R IV A, Sony a7S III, Sony a7 III või Sony a7C kuni -400€ soodsamalt! Soodustus kehtib nii keredele kui ka komplektidele. Kampaanias osalevad ...