Lee filter 0.6 ND Grad Hard

Hind: 119.00 €


Neutraalhall kiilfilter võimaldab ühtlustada kaadri erinevate osade valguse intensiivsust ning saavutada sellega täpne säritus. Näiteks taevas on üldjuhul heledam kui maapind. Üleminekuga neutraalhalli filtriga on võimalik mõjutada ainult üht ala kaadrist, nagu näiteks taevast ning teine pool (maapind) jätta mõjutamata. Tulemuseks on täpselt säristatud ning detailne taevas ning ka maapind. Samamoodi saab neutraalhalle kiilfiltreid kasutada ka loodust või arhitektuuri pildistada, ühtlustamaks teravaid üleminekuid kaadri erinevate alade vahel (päikese käes/varjus).

Lee ND 0.6 Grad Hard filter tekitab 2 stopise erinevuse kaadri ülemise ja alumise osa vahel (võimaldades kasutada kahe astme võrra pikemat säriaega). Näiteks 15 sekundilise säriaja ning f/8.0 ava asemel saab koos filtriga kasutada 15 sekundilist säriaega ning f/4 ava, kuid sensorile (filmile) jõudva valguse hulk ei muutu.

Lee gradatsioonifiltrid on valmistatud resiinist (orgaanilisest klaasist) . Mõõdud on filtritel 100 × 150 mm ning paksus 2 mm. Tänu 150 mm pikkusele saab ülemineku asukohta muuta lihtsalt filtrit filtrihoidjas nihutades.

Tehnilised andmed

  • Gradatsiooniga (järsu üleminekuga)
  • Suurus: 100x150mm
  • Optiline tihedus: 0.6 (ND4)
  • Sobib Lee 100 mm filtrihoidjaga kasutamiseks
  • Saab kombineerida teiste Lee filtritega