Panasonic Lumix DC-G9 II kere

Hind: 1899 €

Kauba peale Fotoluksist:

 • 1-aastane lisagarantii (väärtus 59€) (eraisikule 3 aastat, juriidilisele isikule 2 aastat)

Uus 25,2 MP sensor
LUMIX G9II kordumatu pildikvaliteet jäädvustab Sinu olulised hetked ülirealistlike detailidega, tekitades tunde, et oled isiklikult seal. Uus 25,2 MP Live MOS sensor Phase Detection AF-iga edastab rikkalikumaid toone ja tabab RAW-režiimis jäädvustamisel varje märkimisväärselt paremini. Madalpääsufiltriga lahendus võimaldab nii rohkem piksleid kui ka suuremat eraldusvõimet ning ISO 100 sobib suurepäraselt väljas pildistamiseks. Lisaks võimaldab seadme suurem lugemiskiirus salvestada C4K/4K 120p videot ja elektroonilise katiku abil ka 75 kaadrit sekundis sarivõtet, vähendades samas veereva katiku moonutust.

Uue põlvkonna mootor
Uusim mootor on ligi kaks korda suurema töötlusvõimsusega, võimaldades suurema eraldusvõime ja kõrgema bitikiirusega video suurel kiirusel töötlemist. Seadmes kasutatakse LEICA ja LUMIX-i koostöös välja töötatud tehnoloogiat. Uus andur ja mootor võimaldavad fotode ja videote puhul ühiselt toimides Phase Detection AF-i ja kõrget pildikvaliteeti.

100 MP käes hoidmise kõrge lahutusvõime režiim
LUMIX G9II-e suure eraldusvõime režiim toetab käes hoides jäädvustamist, kasutades järjestikuste kujutiste jäädvustamisel anduri nihutamiseks Body Image Stabilizer (B.I.S.) mehhanismi. Seejärel valib süsteem mitu kõige stabiilsemat võtet ja sünteesib need automaatselt 100 megapiksliga ekvivalentseks (11552 × 8672) failiks. See võimaldab Sul jäädvustada hingematvaid loodusvaateid ja detailirikkaid kunstiteoseid ülisuure eraldusvõimega ilma statiivi kasutamata. LUMIX G9II toetab RAW-faili salvestamist, JPEG-faili salvestamist ja RAW töötlemist taasesituse ajal, tagades samal ajal kettarežiimi skaalalt kiire juurdepääsu.

Reaalajas vaatamise komposiit
Kaamera jäädvustab mitu pilti ja loob vaid neist aladest, mille eredus on erinev, komposiitpildid. Selline võimalus on väga mugav öise taeva pildistamisel, kus on näha tähtede või ilutulestiku valgusjooned. Iga kord, kui katik rakendub, kuvatakse komposiitpilt, võimaldades kasutajatel pildistada ja kinnitada reaalajas saadud tulemusi.

4K 60p/50p-ga intervallvideo
LUMIX G9II toetab kaamera enda korpuses intervallvideo jäädvustamist ja suudab salvestada ka 4K 60p/50p videot. V-Logi või Like709ga on võimalik ka fotosid jäädvustada, mis võimaldab neid hiljem suurepäraselt järeltöödelda. Särituse ühtlustamine toimub töötlemise käigus, andes tulemuseks kaunid silutud säritusmuutusetega intervallvõtted.

Usaldusväärne automaatteravustamissüsteem
Automaatteravustamise puhul on kõige olulisem usaldusväärsus. Kõik oleneb sellest, kui kiirelt ja loomutruult saad objekti jäädvustada. Lisaks kontrast-automaatteravustamisele on LUMIX G9II esimene LUMIX G-seeria kaamera, millel on Phase Detection AF süsteem, mis parandab oluliselt objekti jälgimist ja võimekust nõrgas valguses. Kaamera suudab jäädvustada objekti ka kõige keerukamates stseenides, kus korraga on kaadris mitu objekti, tagades täpse tulemuse isegi tagantvalguse või nõrga valgusega keskkondades.

Täiustatud tuvastamisega automaatteravustamine
LUMIX G9II täiustatud tuvastamisega automaatteravustamine ületab spordi-, loodus- ja võistlusfotograafia piire. Täpsem inimkeha äratundmine võimaldab Sul näiteks väljakul asuvate sportlaste seast endale vajaliku inimese välja valida ja teda pidevalt pildistada. Teiste uute funktsioonide hulka kuuluvad silmade tuvastamine ning auto/mootorratta äratundmine.

AFC 60 kaadrit sekundis sarivõte
Uue anduri suurem lugemiskiirus ja uue Venus Engine’i suur töötlemisvõimsus võimaldavad AFC-ga 60 kaadrit sekundis sarivõtteid ja kuni umbes 3-sekundilisi sarivõtteid, mille kestel jääb pildinäidik alati selgeks. Anduri suurem lugemiskiirus vähendab ka veereva katiku moonutust ja töötleb kujutisi, mille kiirus on palja silmaga märkamiseks liiga suur.

Eelsarivõttega jäädvustamine
Mis siis, kui Sul oleks võimalik jäädvustamiseks aega tagasi kerida? Eelsarivõttega on see võimalik. LUMIX G9II pakub 0,5-, 1,0- või 1,5-sekundilise eelsarivõtte seadistusega suuremat paindlikkust. Nüüd ei jää Sul kunagi tabamata just see õige ja oluline hetk, seda ka kõige dünaamilisemates olukordades, alates linnu tiibade lehvitamisest kuni ootamatu mänguolukorrani mänguväljakul.

Käes hoides liikumise pealt jäädvustamine
Käes hoides jäädvustamine võib olla paras pähkel. LUMIX G9II muudab selle veidi lihtsamaks. 8,0-stopilise kompensatsioonijõuga B.I.S. korrigeerib kaamera rappumist, mis tähendab, et võid kasutada kuni 8,0 stoppi aeglasemat säriaega. Telefoto vahemikus, kus B.I.S. on väiksem, tagab 7,5 stopiga 5-teljeline Dual I.S. 2 võimsa kompenseerimise, võimaldades nõrgas valguses ja telefoto vahemikus piiranguteta oma loovust väljendada.

Intuitiivne kasutamine
Intuitiivne, hästi läbimõeldud paigutus ja 8-suunaline juhtkang, mille kõik võttenupud on koondatud paremale küljele ja enim kasutatud nupud, näiteks juhtkang, pöidla ulatusse, võimaldavad seadet intuitiivselt kasutada. Teravustamisala on võimalik pöidla puudutuse abil intuitiivselt valida. Nii on Sul võimalik kiirelt ja lihtalt pildistada, hoides pildistatava samal ajal teravustatuna.

Pildinäidik värvide suurepäraseks taasesitamiseks
3,68 miljoni punktine 0,8× reaalajas töötav pildinäidik LVF kasutab isegi kiirelt liikuvate objektide üksikasjalikult kuvamiseks lihtsalt nähtavat OLED-ekraani. Lisaks esitab kõrge kontrastsusega ekraan (umbes 10 000 : 1) objekti nüansirikka gradatsiooni ja läbivalt suure selgusega.

Väga hea välitingimustes nähtavusega vabalt pööratav ekraan
LUMIX G9II kaameral on 1,84 miljoni piksline 3-tolline LCD-ekraan. Silmapaistva ereduse ja laia värviskaalaga kuva on välivõtetel hästi nähtav. Selle vaba nurgaga puuteekraan muudab kõrge ja madala nurgaga võtete tegemise lihtsaks, muutes kaamerat veelgi käepärasemaks ja mugavamaks.

Erinevates ilmastikuoludes kasutamiseks sobiv tugev korpus
Tugev korpus on valmis väga erinevates rasketes jäädvustamistingimustes kasutamiseks. Magneesiumsulamist täisvaluraam on väga vastupidav ning selle tihendus kaitseb ühendusi, juhtkettaid ja nuppe. Kaamera on tolmu- ja pritsmekindel ning seda saab kasutada kuni –10 °C juures. Need omadused kokku muudavad jäädvustamise väga erinevates ilmastikuoludes tulemuslikuks ja nauditavaks.

Pikem aku kasutusaeg: USB-toide
USB-C 3.2 Gen 2 sobiv laadimine võimaldab jäädvustada ja samal ajal suure kiirusega laadida. Mugav lahendus pikkadel võtetel nii stuudios kui ka mujal. USB Power Delivery standardiga ühilduvat DMW-BTC15 akulaadijat (müüakse eraldi) kasutades on võimalik üheaegselt akut laadida ja tagada kaamera voolutoide.

Kahe SD-kaardipesaga paindlik andmehaldus
Mõlemad kasutatavad SD-kaardi pesad sobivad UHS-II SDXC-kaardiga. Järjest salvestamine võimaldab jätkata teisele mälukaardile salvestamist, kui esimene kaart peaks salvestamise käigus täis saama. Varundussalvestamine võimaldab samu andmeid korraga mõlemale kaardile salvestada. Salvestuskoha määramise režiim võimaldab määrata, millist kaardipesa kasutatakse videote ja millist fotode salvestamiseks.

Püsivara lihtne uuendamine läbi nutitelefoni
Nutikas ühenduvus WiFi 5 GHz sagedusalade (IEEE802.11ac) ja Bluetooth 5.0 (Low Energy) võimaldab seadet hõlpsalt juhtmevabalt juhtida. Panasonicu LUMIX Sync rakendus Android-/iOS-seadmetele võimaldab kohandada võttesätteid, sh kaugpäästiku vabastamist. Samuti on LUMIX Synciga lihtne kaamera püsivara värskendada ja sätteid mitmesse erinevasse kaamerasse kopeerida.

Kirjeldamatu aegluubis video
Väljenda olulisi hetki kirjeldamatu aegluubis videoga ilma, et see nõuaks erivarustust või tarkvara. Sul on võimalik jäädvustada HFR-videot (suure kaadrisagedusega) C4K/4K 10-bitise 120p/100p heliga ning 12,5× super aegluubis videot (FHD 10-bitine 24p/300k/s). Alusta LUMIX G9II-ga video loomist hõlpsamalt ja lihtsamalt.

Suurepärane liikumise pealt jäädvustamiseks
LUMIX G9II muudab ka liikumise pealt video jäädvustamise märksa lihtsamaks. Active I.S. tuvastab kaamera rappumise oleku ja optimeerib korrektsiooni suhtarve, et kompenseerida isegi ulatuslikke liikumisi, samas kui E.I.S. summutab video jäädvustamise ajal tekkivaid servamoonutusi. Seega on Sul nüüd võimalik jäädvustada kauneid pilte isegi, kui pead kaamera töötamise ajal end kiirelt liigutama.

Universaalsed salvestusrežiimid
LUMIX G9II pakub ka täielikku valikut kõrge eraldusvõimega jäädvustamisrežiime, et säilitada pildi kvaliteeti kogu järeltöötlemise kestel:

 • 4:2:2 10-bitine C4K/4K 60p/50p
 • 4:2:0 10-bitine 5,7K(17:9) 30p/25p
 • 4:2:0 10-bitine 5,8K(4:3) 30p/25p

USB-SSD otsesalvestamine
LUMIX G9II toetab USB kaudu välist SSD-d kasutades salvestamist ja taasesitamist. Lisaks on võime salvestada ProRes 422 HQ (maksimaalselt 1,9 Gbps) ja 4:2:2 10-bitist All-Intrat otse SSD-dele, mis ühendab endas portatiivsust ja suurt mahutavust, parandanud andmete varundamise ja järeltöötlemise tõhusust.

All-Intra video
Kaader haaval kodeerimist/dekodeerimist võimaldav tihendusmeetod ALL-Intra sobib suurepäraselt mittelineaarse toimetamise jaoks. LUMIX G9II suudab salvestada kuni C4K/4K 800Mpbs bitikiirusega.

ProRes koodekiga video
Sul on võimalik jäädvustada valdkonnastandardite ProRes 422 HQ ja ProRes 422 koodekiga videoid, mida iseloomustavad kõrge pildikvaliteet ja madal tihendatus. See vähendab järeltöötlemise ajal oluliselt arvuti koormust ning võimaldab ilma transkodeerimiseta mittelineaarst redigeerimist, muutes kogu töövoo algusest lõpuni sujuvamaks. LUMIX G9II suudab salvestada seadme siseselt FHD (1920 × 1080) ja USB kaudu välisele SSD-le 5.7K (5728 × 3024, 17 : 9) ja C4K (4096 × 2160, 17 : 9).

13+ stopiga V-Log ja V-Gamut „VariCam Look”
Seadmesse on eelinstallitud V-Log ja V-Gamut, mis pakuvad ühilduvust Cinema VariCam Looki, dünaamikadiapasooni 13+ stopi ja väga laia värvispektriga. Kasutajatel on võimalus nautida hämmastavalt täpset värviesitust, peeneid üleminekuid tumedatelt aladelt esiletõstetuile ja järeltöötlemise käigus värviandmete täpset haldamist. Lõpptulemuseks on loovam ja rahuldust pakkuvam värviesitus. Lisaks saab LUMIX G9II-ga jäädvustatud klippe tõrgeteta toimetada koos VariCam-kaameratega salvestatud klippidega.

Vertikaalne video jäädvustamine
Kaamera tunneb ära video püstise paigutuse, nii et kujutis pöörab end mobiiltelefonis või mõnes muus seadmes esitamisel automaatselt ringi. Seda saab nii sisse kui ka välja lülitada.

4-kanalilise heli salvestamine
LUMIX G9II pakub oluliselt täiustatud helijäädvustamisvõimalusi. DMW-XLR1 mikrofoniadapteri (müüakse eraldi) kinnitamisel on võimalik 4-kanaliline 48 kHz või 96 kHz 24-bitine jäädvustamine. LUMIX G9II pakub välitingimustes kasutamisel märksa suuremat paindlikkust – näiteks mitme heliallika olemasolul või taustaheli jäädvustamisel. Kaamera toetab nüüd sisseehitatud mikrofoniga 2-kanalilist 48 kHz 24-bitist jäädvustamist ja välise mikrofoniga (müüakse eraldi) 2-kanalilist 96 kHz 24-bitist suure eraldusvõimega jäädvustamist.

Komplektis: Panasonic Lumix DC-G9 II kere, Kerekork, Välgukinga kate, Kaamerarihm, DMW-BLK22 liitiumaku, USB – USB-C kaabel, Vooluadapter

 • 25,21 MP
 • Täiskaader: Ei
 • Sensori suurus: Micro Four Thirds
 • Suurim pildimõõt: 11552 × 8672 px
 • ISO: 100 – 25600
 • Tolmueemaldus: Jah
 • Bajonett: Micro Four Thirds (MFT)
 • Sobivad objektiivid: MFT objektiivid
 • Pildistabilisaator: Jah, kuni 7,5 stoppi
 • Näotuvastus: Jah, silmatuvastus
 • Säriajad: 1/8000 – 60 sek, BULB
 • Sarivõte: Jah
 • JPEG + RAW: Jah
 • Video:
  4K cin (4096 × 2160) 60p/50p/30p/25p/24p
  4K UHD (3840 × 2160) 60p/50p/30p/24p
  Full HD (1920 × 1080) 60p/48p/30p/24p
 • Aegluubis video: Jah
 • Log-pildiprofiilid: V-Log, HLG
 • Integreeritud stereomikrofon: Jah
 • Pildiotsija: Jah
 • Ekraan: 3” TFT LCD, 1 840 000 punkti, puutetundlik, pööratav ja kallutatav
 • Mälukaart: 2 x SDHC (UHS-I/UHS-II)
 • Välklamp: Puudub
 • Välgupesa: Jah
 • 3,5 mm mikrofoni sisend
 • Kaugjuhtimine: Läbi ühendatud nutitelefoni
 • WiFi, Bluetooth: Jah
 • GPS: Ei
 • Elektrooniline lood: Jah
 • Intervallvõte: Jah
 • Aku: DMW-BLK22
 • Aku kestvus: 390 kaadrit (CIPA), 90 minutit
 • Magneesiumsulamist raam
 • Pritsme- ja tolmukindel, külmumiskindel kuni -10°C
 • Kaal: 658 g (koos aku ja mälukaardiga)
 • Tootja kood: DC-G9M2E